İnternet alışverişi sırasında kullanılan sanal kartlar insanlar tarafından merak edilmeye başlandı. Çünkü bu elektronik kartlar sayesinde insanlar güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş işlemlerini tamamlayabiliyor. Kullanılan sanal kartlar içerisinde en çok dikkatleri çeken ve merak edilen Paykwik hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda sizler için derledik;


Paykwik online alışverişler sırasında kullanılan bir elektronik karttır. Kart üzerinde 16 haneli pin kodu ve arka kısmında güvenlik kodu bulunur. Paykwik kullanımı son derece kolay ve güvenlik önlemleri üst seviyede korunan bir sanal karttır.
Dünya üzerinde yaygın bir şekilde kullanılan elektronik ödeme aracı olan paykwik güvenilir bir ödeme aracı olduğu için gün geçtikçe büyük ilgi görüyor. İnternet alışverişini tercih edenler ve tüm yeni gelişmeleri internet üzerinden takip eden kişiler payby kullanarak bilgilerini kimseyle paylaşmadan kolay bir şekilde ödeme işlemini gerçekleştirirler.
Paykwik kullanmanın en önemli şartı 18 yaş üzeri olmak gerekir. Bu elektronik karta sahip olmak için kişilerin banka hesaplarını olmasına gerek yoktur.
Paykwik kart içerisinde yüklenen kuponlar €10, €15, €20, € 50, €200 ve daha farklı miktarlarda yüklenir. Bu kuponlar tek kullanımlık olduğu için kartınız kaybolsa dahi hiçbir zarara uğramazsınız.
Paykwik kart ön ödemeli bir sanal karttır. Karta yapmış olduğunuz bakiye kadar alışveriş yapabilirsiniz. Sanal bir kart olan paykwik, çalınma ve kaybolmaya karşı güvenlik önlemleri üst seviyede sağlanmıştır. Elle tutulmayan ve fiziki bir özelliği bulunmayan paykwik kart internet alışverişinde kullanılır.
Paykwik kart alırken tercih edilen sitelerin ve şirketlerin kesinlikle günün her saati hizmet sunan online canlı destek hattının bulunması gerekir. Bu nedenle kart şifrenizi de müşteri temsilcisinden talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcisi tarafından sizlere 16 haneli şifre verilir ve bu şifre ile istediğiniz alışveriş sitesinde ödemenizi yapabilirsiniz.
Payback kartın güvenilir olmasının en önemli nedenlerinden biri de kartın tek kullanımlık bir özelliğe sahip olmasıdır. Tek seferde yaptığınız alışverişler sonrasında kart kendisini imha eder.
Günümüzde paykwik tüm dünya üzerinde yaygın bir şekilde tercih edilen elektronik ödeme aracı olarak ilk sıralarda yer alıyor. Gelişen teknoloji ile beraber internet üzerinde yaşanan siber saldırılara ve kötü niyetli dolandırıcılara karşı daha güvenli çözüm önerileri ortaya çıkmıştır. Çıkan bu çözüm önerileri içerisinde ise paykwik ve türevi kartlar yer alır. Bu kartlar üzerinde tek kullanımlık şifreleri bulunur. Tek seferde yapılan alışverişlerde kullanılan kartlar kendini imha eder. Bu nedenle oldukça güvenli bir kullanım sunar.
Paykwik sanal kart resmi bahis sitelerinden satın alınır. Sitemizde 7/24 hizmet sunan müşteri temsilcisi ile, ya da whatsapp üzerinden size yardımcı olmak adına bekleyen temsilcilerimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz Paykwik kart almak isteyenler bütçesine uygun olarak tercih edecekleri limitler ile kartlarını kullanabilirler.
Paykwik kullanıcıları kartlarına internet ortamında hizmet sunan yüzlerce web sitesi üzerinde kullanabilirler. Alışveriş yapacağımız sitede ödeme şekli kısmında paykwiki tercih ederek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bunun için üye web sitelerini ve kullanım şartlarını dikkatli bir şekilde incelemek ve kontrol etmek gerekir. Genel olarak paykwik kullanırken herhangi bir ek ücret ödenmemektedir.
Güvenilir bir şekilde internet alışverişlerinde kullanılan paykwik kart istenilen zaman bozdurulabilir. Paykwik sanal kartınızı bozdurmak için müşteri temsilcisi ile bağlantı kurmanız ve talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Paykwik kart bozarken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da döviz kurunu yakından takip ediyor olmanız gerekir. Çünkü kurun yüksek olması size yüksek kazanç sağlayacaktır aynı şekilde düşük olması da düşük kazanç sağlar.
Salon paralar tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Aynı şekilde Türkiye'de de paykwik kullanımı artmaya devam ediyor. Kullanılan bu elektronik kartlar ile kişisel bilgilerinizi güvende tutarak Üçüncü şahıs kişilerle paylaşmanıza gerek kalmaz. Kartların en büyük avantajı ise tek kullanımlık olmaları ve limitlerini kişilerin kendileri belirliyor olmasıdır. Paykwik ön ödemeli özellik gösterdiği içi kişiler bütçelerine uygun bir şekilde alışveriş yaparlar. Ayrıca alışveriş yaparken kontrolden çıkan kişileri bu elektronik kartlar daha iyi kontrol eder. Yani kişiler belirledikleri limitler doğrultusunda alışveriş yapabilirler. Bu limitlerin dışına çıkamazlar.
Yasal ve güvenilir adreslerden aldığınız paykwik kartınız adresinize teslim edilmez. Çünkü elektronik kartlar online ortamlarda kullanıldığı için fiziki olarak elinizde herhangi bir nesne bulunmaz. Alın sırasında sizlere sadece 16 haneli bir epin kodu verilir. Bu kodu ise tek seferlik yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
Kullanmadığınız paykwik kartınızı bozulmak istediğiniz gün, o günkü döviz kuru üzerinden hesaplar yapılır ve paranız hesabınıza geri iade edilir.
Paykwik gibi elektronik kartlar döviz kuru üzerinden satışa sunulduğu için fiyatları da gün içerisinde döviz kuruna bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.
Paykasa ve paykwik kartınız sayesinde birçok e-ticaret Sitesi ve oyun sitesinde harcama yapabilirsiniz. Bu kartları temin ederken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.
- Paykwik alırken güvenilir siteler ve şubeler tercih edilmelidir.
- SSL sertifikası bulunmayan sitelerden uzak durmak gerekir.
- Alım satım işlemleri sırasında baz alınan döviz kur ile fiyatları karşılaştırmak gerekir.
- Paykwik alırken komisyon ücretlerine de dikkat etmek gerekir.
Yeni nesil ödeme araçları olan paykasa ve Paykwik alırken tercih edeceğiniz firma ile ilgili şu detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle firmanın resmi tedarikçi olduğundan emin olmak gerekir. Aynı zamanda Türkiye kanunlarına göre resmi bir firma olup olmadığı konusunda araştırma yapmak ve bilgi almak gerekir. Aksi takdirde sorun yaşama ihtimaliniz olabilir.